• Cirkevná materská škola sv. Michala Archanjela

Naša materská škola je školou  rodinného typu, kde učíme  deti láske a všetkým zručnostiam pre ich budúci život  zmysluplnou prípravou  detí pre budúce školské učenie.

Vyučovanie prebieha v kľudnom prostredí v okrajovej časti mesta Piešťany, na Vodárenskej ulici č. 78,  v novovytvorenej modernej materskej škole .Veľkou výhodou materskej školy je areál, v ktorom máme vybudovanú plochu na športovanie, pieskovisko, kde sa deti môžu hrať a relaxovať.

Naša materská škola je miesto, kde môžeme ku každému dieťaťu pristupovať podľa jeho individuálnych výchovno – vzdelávacích  potrieb. Umožňuje to kvalifikovanosť  našich pedagógov, ktorí si  svoje vzdelanie kontinuálne rozširujú. Ako je aj napísané vo vstupe do materskej školy- Rastieme pod krídlami anjela- v našom prípade je to silný anjel- Svätý Michal Archanjel.  Anjelmi našej materskej školy sú ale aj naše pani učiteľky. Ich  láskavý a obetavý prístup a vysoké pracovné nasadenie je výraznou pomocou pre všetky naše deti. Nižší  počet detí v triedach umožňuje individuálny prístup ku žiakovi a rešpektovanie jeho  potrieb.

Zvláštnu starostlivosť  venujeme každému dieťaťu našej materskej školy. Okrem ich triednych učiteľov sa im v novom školskom roku bude venovať aj školský sociálny pracovník.  Ten bude po dohode k dispozícii aj učiteľom a  rodičom detí. Rovnako je dôležitá aj starostlivosť špeciálneho pedagóga z  pedagogicko- psychologickej poradne . Všetkými týmito pomocníkmi sa nám podarí náš cieľ- formovanie silných a zodpovedných osobností , spôsobilých otvárať sa realite, schopných milovať, konať slobodne a správne, vytvárať si vlastný názor na život.

Pre deti v našej materskej škôlke je každoročne pripravený bohatý duchovný program.
        Výchova v rodine je dopĺňaná výchovou v našej škôlke a preto dbáme aj o duchovné, duševné a morálne formovanie detí.

Školský rok každoročne začíname aj zakončujeme požehnaním nového školského roku pánom farárom. Okrem toho majú deti s rodičmi zabezpečenú účasť na svätej omši aj na sviatky počas školského roka.

Naše deti  si uctievajú aj starších spoluobčanov a to  pravidelnou návštevou Domu Seniorov- Vila Juliana. Obohatia ich nielen svojou milou prítomnosťou a programom, ale aj vlastnoručne vyrobenými darčekmi.

Veľmi očakávaným dňom je príchod sv. Mikuláša a na sviatok narodenia Pána Ježiša sa s deťmi pripravujeme počas adventu. Táto príprava je každoročne zakončená vianočnou besiedkou, na ktorú spolu s deťmi pripravujeme veselý program pre ich rodičov. Napríklad spoločná Štedrá večera s rodičmi detí. Deň matiek je tiež príležitosťou poďakovať sa mamičkám za ich lásku. Na tento deň si deti pripravujú svoje poďakovanie formou krátkeho ale veľmi úprimného vystúpenia venovaného mamičkám.
        Deti v škôlke pravidelne navštevuje pán kaplán a iní vzácni ľudia, ktorí deťom primeraným spôsobom odhaľujú krásu duchovného života. Dôležitou duchovnou podporou je aj naša pani učiteľka,  sestra Marcela- ktorá je rehoľnou sestrou Školských sestier de Notre Dame v Piešťanoch.

A ešte veľa -  veľa prekvapení  čaká všetkých, ktorí našu materskú školu navštívia, lebo lepšie je raz vidieť, ako veľakrát počuť.